Перейти к публикации
  • разработка интернет магазинов на opencart
  • доработка интернет магазинов на opencart

Украниский язык по-умолчанию


allalone
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

Подскажите, как решить технически такой вопрос:

С 16 июля все интернет-магазины на ******е должны иметь ******скую версия, при этом ******ская должна быть основной. Т.е. когда пользователь заходит первый раз на сайт, ему должна прогружаться ******ская версия. Т.е. при входе должны проверяться cookies - если есть, то грузится та версия, которая была последний раз при посещении сайта. Если же cookies нет - грузится ******ская версия (т.е должна быть переадресация если клиент зашел на русскую версию).
Подскажите, как правильно сделать эту переадресацию?

Второй момент - гугл мерчант. Если пользователь первый раз заходит из рекламы товарного объявления по ссылке site.com.ua/tovar1 а сайт, проверив что куков нет переадресует его на ******скую версию - site.com.ua/ua/tovar1  то гугл через время вынесет предупреждение либо заблокирует фид, ввиду того что целевая страница меняется.
(https://support.google.com/merchants/answer/4752265   - Целевые страницы не должны изменяться в зависимости от местоположения пользователей.)

Как быть тут? Кто как реализовал?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


Тему нужно в услуги ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

С куками - это лишь толкование. В законе написано "Версія такого веб-сайту державною мовою для користувачів в Україні повинна завантажуватися за замовчуванням."

 

Ну вот я открываю сайт example.ua и там ******ский язык. Это и есть язык по умолчанию. А если я открываю ссылку example.ua/ru - ну это ж явно не страница сайта по умолчанию, а страница с уже выбранным языком.

 

ТО есть:

 

1. Надо сделать так, чтобы site.com.ua - было на ******ском, а site.com.ua/ru - на русском.

 

2. Товары на ******ском могут быть по ссылкам:

- site.com.ua/tovar1

- site.com.ua/ua/tovar1

- site.com.ua/tovar1-ua (это для тройки)

 

3. Товары на русском должны быть по ссылкам:

- site.com.ua/ru/tovar1

- site.com.ua/tovar1-ru (для тройки)

 

НЕ должно быть так, чтобы русская версия была по адресу: site.com.ua/tovar1 без кода языка.

 

---

Рекламу ведь тоже нужно давать на ******ском :) Так что ведите пользователей сразу на ******скую версию. А если надо - переключат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

21.07.2022 в 23:31, allalone сказал:

Как быть тут? Кто как реализовал?

Поддерживаю предыдущего оратора.
Главная у меня открывается українською. Остальные ссылки без переадресаций. Т.е. если пользователь перешел по линку uk - попадает на укр версию.
Да, если "проверяющий" захочет докопаться (перейдя по ру линку и попав на ру версию, например site.ua/ru/tovar1, придётся доказывать, что я не верблюд. Закон в єтом плане неоднозначен, но я принял решение, что готов заплатить штраф, чем вариант с "выплевыванием" гуглом всех моих проиндексированных страниц и товаров.

Вот тут было "крайнее" обсуждение в тему. Там слегка "срачег", но суть спора и варианты реализации предложены, вроде, все (как правильный, так и остальные :))

  • +1 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

22.07.2022 в 16:38, SergeTkach сказал:

Рекламу ведь тоже нужно давать на ******ском :) Так что ведите пользователей сразу на ******скую версию. А если надо - переключат.

Хотя, закон позволяет наряду с ******ским давать информацию на других языках. И тут конечно, еще вопрос: если пользователь гуглил по русски, но при переходе сайт (первый заход) ему вроде как должны дать информацию на ******ском. Но в законе также есть и про выбор пользователя. Соответственно, если БЕЗ редиректов, но соблюсти закон, то можно еще сделать модальное окно для выбора языка.

 

Вот примеры:

Adobe.com - https://ibb.co/8KY0ztz

Unian.net - https://ibb.co/ncnk0S0

  • +1 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Підтримаю останніх двох дописувачів.

Якщо клієнт гуглив рос мовою і йому видало щось, а скоріше все саме рос мовою, і він те щось клацнув, то чого тут дивуватись, що там саме рос мова?))

Хай пошукає українською. В багатьох випадках видасть українські версії. Але не завжди. Ще залежить від а) браузеру, б) мовних налаштувань браузеру.

 

Було б дивно шукати англійською чи папуаською і чекати, що відкриється саме українська версія...

 

І головне, я ніде не можу отримати відповідь, що є "основна версія". Саме у Законі. Чисто з юридичної сторони питання.

Ми з Вами розуміємо, що версія без мовного префіксу і є основна. Але це не точно))) В Законі про це нічого не написано.

 

ПС: Я вже бачу як всі SEOшніки побігли понижувати видачу російських сторінок, на який трафік в 10 разів більший ніж на укр. Точніше запити, а тому і трафік.

 

Резюме: 1. Закон як дишло, куди повернув, туди і вийшло. Нічого нового.  2. Напевно кукі допоможуть, але не впевнений, що повністю.

 

22.07.2022 в 16:38, SergeTkach сказал:

1. Надо сделать так, чтобы site.com.ua - было на ******ском, а site.com.ua/ru - на русском.

Якщо сайту 5-10 років і у нього 1000500 сторінок в ТОП-10 гугла? Для старих ресурсів буде проблема

 

 

 

  • +1 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


22.07.2022 в 17:16, SergeTkach сказал:

Хотя, закон позволяет наряду с ******ским давать информацию на других языках. И тут конечно, еще вопрос: если пользователь гуглил по русски, но при переходе сайт (первый заход) ему вроде как должны дать информацию на ******ском. Но в законе также есть и про выбор пользователя. Соответственно, если БЕЗ редиректов, но соблюсти закон, то можно еще сделать модальное окно для выбора языка.

 

Вот примеры:

Adobe.com - https://ibb.co/8KY0ztz

Unian.net - https://ibb.co/ncnk0S0

Наверное это самое простое и верное решение. Чтоб без выбора мовы нельзя было пользоваться сайтом. А там уже сам виноват, яку мову обрав)))

  • +1 3
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


22.07.2022 в 17:19, alpochino9999 сказал:

Наверное это самое простое и верное решение. Чтоб без выбора мовы нельзя было пользоваться сайтом. А там уже сам виноват, яку мову обрав)))

К сожалению, такие окна запрещает гугл мерчан - они вроде указывают что "Элементы страниц, например всплывающие окна или баннеры с кнопкой для скачивания, не должны закрывать важную информацию о товаре."

Т.е. такой банер будет блокировать содержимое что нельзя по правилам гугла.

 

По поводу "основная версия" должна быть без префиксов - тут не согласен. Та же розетка, пром и подобные грузят ******скую версия с /ua а русскую без префиксов. И это понятно - изначально сайты у всех были на русс, укр версиии начали добавлять потом и соотвесвенно у всех они стали через /ua или  подобное. Как я понимаю - ******ская версия должна быть по-умолчанию т.е. она должна грузится пользователю при заходе без каких-либо переключений языка.

  • +1 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


22.07.2022 в 23:59, allalone сказал:

при заходе без каких-либо переключений языка.

По ip и если браузер на ******ском.

 

22.07.2022 в 15:38, SergeTkach сказал:

"Версія такого веб-сайту державною мовою для користувачів в Україні повинна завантажуватися за замовчуванням."

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Підняли черговий срач на пустому місці -> в налаштуваннях виставляєте за замовчуванням українську, а кацапській ставите пріоритет 2. Все повинно працювати. Якщо понаставляли префіксів то головна сторінка: сайт.ком.юа -> українською, а всі інші мови з приставкою сайт.ком.юа/ру/ Якщо всі мови з префіксом (українська з юа, а кацапська з ру) то треба робити редірект на юа сторінку. Все не більше не менше. Не потрібно щоб всі запити в гуглі на сайт перенаправляли саме на українську, тільки головна сторінка повинна бути українською, а далі хоч іспанською. 

Дали 3 роки щоб з цим розібратися, аже можна було опенкарт вивчити 45 разів, а ви тільки забігали 

  • +1 3
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

23.07.2022 в 07:36, madehtml5 сказал:

Підняли черговий срач на пустому місці -> в налаштуваннях виставляєте за замовчуванням українську, а кацапській ставите пріоритет 2. Все повинно працювати. Якщо понаставляли префіксів то головна сторінка: сайт.ком.юа -> українською, а всі інші мови з приставкою сайт.ком.юа/ру/ Якщо всі мови з префіксом (українська з юа, а кацапська з ру) то треба робити редірект на юа сторінку. Все не більше не менше. Не потрібно щоб всі запити в гуглі на сайт перенаправляли саме на українську, тільки головна сторінка повинна бути українською, а далі хоч іспанською. 

Дали 3 роки щоб з цим розібратися, аже можна було опенкарт вивчити 45 разів, а ви тільки забігали 

Чому це тільки головна по замовчуванню повинна відприватись на УКР? Мова про сайт в цілому. 

  • +1 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


24.07.2022 в 12:15, alpochino9999 сказал:

Чому це тільки головна по замовчуванню повинна відприватись на УКР? Мова про сайт в цілому. 

image.png.c527ff53c92e0f7adb8ff9cd611ceea0.png

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text

 

Весь сайт. Версія всього сайту. Всі сторінки.

 

Так що, шановненький, Ви тут не дуже праві, м'яко кажучі. І Ваше "підняли черговий срач" тут недоречне...

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


В 24.07.2022 в 12:27, alpochino9999 сказав:

image.png.c527ff53c92e0f7adb8ff9cd611ceea0.png

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text

 

Весь сайт. Версія всього сайту. Всі сторінки.

 

Так що, шановненький, Ви тут не дуже праві, м'яко кажучі. І Ваше "підняли черговий срач" тут недоречне...

 

Якщо в законах нуль то вже не допоможеш: версія сайту повинна мати українську мову за замовчуванням, АЛЕ не вказано обєм саме української версії тобто головна версія може складатися із головної, контактів і трьох товарів, а інша частина сайта будь-якою мовою. Далі що заважало за 3 роки повністю перекласти ІМ на українську і в т.ч. рекламу? Не знали про зміну законодавства? Дуже "потрібною" була іноземна мова? Чому спохватилися саме зараз, як закон вступив в дію, а не рік, два чи три назад? Так що моя "претензія" що до того, як закон не прижав нічого не робили не тільки справедлива, а й настанова іншим на майбутнє - перед створенням/веденням ІМ треба думати наперед всі дії в т.ч. як просувати ІМ, чому саме так його налаштовувати, а не як небудь. Ви всі тут поголовно бізнесмени - є поняття бізнес план, ну так чим нормальне планування наперед бізнесу відрізняється від нормального планування наперед роботи свого ж ІМ?

  • +1 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

24.07.2022 в 13:18, madehtml5 сказал:

АЛЕ не вказано обєм

Ну як це не вказано? Вказано.
 

Скрытый текст

image.png.f7b71f901a902d5f6361665dac2dc9e3.png

 

24.07.2022 в 13:18, madehtml5 сказал:

Далі що заважало за 3 роки повністю перекласти ІМ на українську і в т.ч. рекламу?

Не зовсім зрозуміло до чого це питання. Сайти вже мають повний переклад усіх можливих сторінок, товарів, блогу, новин, реклами та іньше...
Питання виникає лише в переадресаціі. І його я описав в першому своєму пості в цій темі.

  • +1 3
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

24.07.2022 в 14:00, nogocuHoBuk сказал:

Ну як це не вказано? Вказано.
 

  Показать содержимое

image.png.f7b71f901a902d5f6361665dac2dc9e3.png

 

Не зовсім зрозуміло до чого це питання. Сайти вже мають повний переклад усіх можливих сторінок, товарів, блогу, новин, рекламі та іньше...
Питання виникає лише в переадресаціі. І його я описав в першому своєму пості в цій темі.

Повністю підтримую Ваші дописи! Обидва.

 

Тут нам колега розвопідає про "срач", хоча тема дуже актуальна та відповіді цікаві. Є декілька цінних порад.

В той-же час, сам починає писати про переклад і т.д., що не стосується теми взагалі. При цьому, якось дивно інтерпритує Закон...

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


24.07.2022 в 13:18, madehtml5 сказал:

версія сайту повинна мати українську мову за замовчуванням

Не мати, а завантажуватись. Не треба перекручувати. Це різні речі.

Розтлумачу, якщо не зрозуміло: Кожна сторінка сайту (а сайт це всі сторінки), в момент потрапляння на них з зовні, повинні завантажуватись Українською.

 

І саме в цьому проблема. А не в перекладі, префіксах і т.п.

 

Зазначу ще раз, в пошуку клієту може відобразитись саме рос посилання. І клієнт переходячі по ньому попаде на ру версію. Реклама тут не дочого. Це видача гугла по запиту.

А ще є статті, якими просували рос версію. І вони ведуть на рос сторінку. Тому що рос запитів більше в 10+ разів ніж Укр. Поки що. Хоча існує і Укр версія цієї сторінки. ІСНУЄ УКР ВЕРСІЯ ВСІХ СТОРІНОК ДАВНО І ЗАВЖДИ, З САМОГО ПОЧАТКУ ІСНУВАННЯ САЙТУ.

 

 

  • +1 2
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


В 24.07.2022 в 14:00, nogocuHoBuk сказав:

Ну як це не вказано? Вказано.
 

  Приховати вміст

image.png.f7b71f901a902d5f6361665dac2dc9e3.png

 

Не зовсім зрозуміло до чого це питання. Сайти вже мають повний переклад усіх можливих сторінок, товарів, блогу, новин, реклами та іньше...
Питання виникає лише в переадресаціі. І його я описав в першому своєму пості в цій темі.

інтернет-представництво і інтернет магазин звичайно "одне і теж", короче - мови законів не знаєте, давайте по темі. Я вище вказав, що робити мало? Які є ще технічні питання? Тема звичайно ж "актуальна" всі мої клієнти правда то зробили в ще 21 році, ну а іншим же звичайно тільки зараз треба...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В 24.07.2022 в 14:31, alpochino9999 сказав:

Не мати, а завантажуватись. Не треба перекручувати. Це різні речі.

Розтлумачу, якщо не зрозуміло: Кожна сторінка сайту (а сайт це всі сторінки), в момент потрапляння на них з зовні, повинні завантажуватись Українською.

 

І саме в цьому проблема. А не в перекладі, префіксах і т.п.

 

Зазначу ще раз, в пошуку клієту може відобразитись саме рос посилання. І клієнт переходячі по ньому попаде на ру версію. Реклама тут не дочого. Це видача гугла по запиту.

А ще є статті, якими просували рос версію. І вони ведуть на рос сторінку. Тому що рос запитів більше в 10+ разів ніж Укр. Поки що. Хоча існує і Укр версія цієї сторінки. ІСНУЄ УКР ВЕРСІЯ ВСІХ СТОРІНОК ДАВНО І ЗАВЖДИ, З САМОГО ПОЧАТКУ ІСНУВАННЯ САЙТУ.

 

 

тепер ви читайте вище вказані скріншоти - сайт який вказаний у вас як основний (наприклад магазин "А" має веб сайт а.ком.юа") він повинен бути зазначений як основний. Тобто голий без префіксів урл тобто не а.ком.юа/юа головний, а саме а.ком.юа. Далі законодавство вказує, що головна сторінка має бути українською, але закон не вказує обєм для ІМ (лише змі, представницва компаній, організацій не менше 50% ). Тому саме так як я вказав вище - при переході на головну сторінку сайту повина відкриватися українська, а всі інші сторінки можуть мати іншу мову. Прочитайте закон це потребує хоча б 3 за 9-10 клас з правознавства.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

24.07.2022 в 19:14, madehtml5 сказал:

інтернет-представництво і інтернет магазин звичайно "одне і теж"

Вы по диагонали закон читаете, чтоль? :)

Скрытый текст

image.png.4ec83384b7ac175d69e1e646b83d121e.png


Да, интернет-представительства это интернет-магазины в том числе :)
 

  • +1 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

24.07.2022 в 19:20, madehtml5 сказал:

тепер ви читайте вище вказані скріншоти - сайт який вказаний у вас як основний (наприклад магазин "А" має веб сайт а.ком.юа") він повинен бути зазначений як основний. Тобто голий без префіксів урл тобто не а.ком.юа/юа головний, а саме а.ком.юа. Далі законодавство вказує, що головна сторінка має бути українською, але закон не вказує обєм для ІМ (лише змі, представницва компаній, організацій не менше 50% ). Тому саме так як я вказав вище - при переході на головну сторінку сайту повина відкриватися українська, а всі інші сторінки можуть мати іншу мову. Прочитайте закон це потребує хоча б 3 за 9-10 клас з правознавства.

Ви, напевно, не дуже уважний. Навіть не так. Ви не уважний. Я Вам, саме Вам, надав скрін Закону. Там не йдеться про головну, а йдеться про сайт. Про сайт в цілому. Почитайте тепер уважно.

Друге: має, не має бути з префіксом, то лірика. Є сайт, у якого історично є префікс Укр мови. А у рус - префікс відсутній. Але то пусте.

Головне, що клієнт може зайти на будь яку сторінку з рос мовою через видачу гугла. І де тут Ваш "захист" основною мовою сайту??

 

Мені немає що більше додати. Вам всі пишуть про одне, а Ви зовсім про інше. І це інше нічого спільного з реальністью не має. У Вас є одна точка зору, інші Ви навіть прочитати до кінця і зрозуміти не наважились. Як і Закон. Гадаю, сперечатись з Вами - це пусте.

Не відповідайте мені будь ласка.

 

Дякую.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах


В 24.07.2022 в 20:02, nogocuHoBuk сказав:

Вы по диагонали закон читаете, чтоль? :)

  Приховати вміст

image.png.4ec83384b7ac175d69e1e646b83d121e.png


Да, интернет-представительства это интернет-магазины в том числе :)
 

ок якщо представництво підприємств, організацій будь-якої власності, субєктів господарювання це інтернет магазин - ок вам видніше. По секрету останнє з натяжкою можна таким назвати тільки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В 24.07.2022 в 20:03, alpochino9999 сказав:

Ви, напевно, не дуже уважний. Навіть не так. Ви не уважний. Я Вам, саме Вам, надав скрін Закону. Там не йдеться про головну, а йдеться про сайт. Про сайт в цілому. Почитайте тепер уважно.

Друге: має, не має бути з префіксом, то лірика. Є сайт, у якого історично є префікс Укр мови. А у рус - префікс відсутній. Але то пусте.

Головне, що клієнт може зайти на будь яку сторінку з рос мовою через видачу гугла. І де тут Ваш "захист" основною мовою сайту??

 

Мені немає що більше додати. Вам всі пишуть про одне, а Ви зовсім про інше. І це інше нічого спільного з реальністью не має. У Вас є одна точка зору, інші Ви навіть прочитати до кінця і зрозуміти не наважились. Як і Закон. Гадаю, сперечатись з Вами - це пусте.

Не відповідайте мені будь ласка.

 

Дякую.

 

 

мабуть хтось видає бажане за реальність - прочитайте перше моє повідомлення:

В 23.07.2022 в 07:36, madehtml5 сказав:

Підняли черговий срач на пустому місці -> в налаштуваннях виставляєте за замовчуванням українську, а кацапській ставите пріоритет 2. Все повинно працювати. Якщо понаставляли префіксів то головна сторінка: сайт.ком.юа -> українською, а всі інші мови з приставкою сайт.ком.юа/ру/ Якщо всі мови з префіксом (українська з юа, а кацапська з ру) то треба робити редірект на юа сторінку. Все не більше не менше. Не потрібно щоб всі запити в гуглі на сайт перенаправляли саме на українську, тільки головна сторінка повинна бути українською, а далі хоч іспанською. 

Дали 3 роки щоб з цим розібратися, аже можна було опенкарт вивчити 45 разів, а ви тільки забігали 

немає вимоги про обєми української, окрім інтерет змі, представницв організацій (вище скріни)

 

В ЦІЛОМУ - срач ще раз на пустому місці. Головна сторінка повинна бути державною мовою, всі інші посилання будь-якою. Тобто враховуючи функціонал опенкарт у вас тупо повинна стояти українська за замовчуванням. ЦЬОГО ДОСТАТНЬО ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

24.07.2022 в 20:07, madehtml5 сказал:

По секрету останнє з натяжкою

Вопрос не в натяжке, а в том, как этот закон будет интерпретировать проверяющий.
Я, собственно, потому и написал - нужно ждать первых судебных тяжб и надеяться, что либо в закон внесут изменения, либо уполномоченные орграны дадут разъяснения по этим моментам.
И да, я у себя на сайте сделал так же, как и Вы. Никаких переадресаций. Главная (без префикса) на ******ском, главная оркская - с префиком ru.
Но есть одно огромное отличие. Я понимаю, что закон несовершенен и вс' будет зависеть от толкования, потому ГОТОВ заплатить штраф, если мне его начислят. А вот для Вас, когда/если придет проверяющий на один из сайтов, где Вы убедили заказчика, что всё в рамках закона - будет неприятная неожиданность... 
Ну или Вы правы. Тогда и мне не о чем переживать.

  • +1 4
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В 24.07.2022 в 21:03, nogocuHoBuk сказав:

Вопрос не в натяжке, а в том, как этот закон будет интерпретировать проверяющий.
Я, собственно, потому и написал - нужно ждать первых судебных тяжб и надеяться, что либо в закон внесут изменения, либо уполномоченные орграны дадут разъяснения по этим моментам.
И да, я у себя на сайте сделал так же, как и Вы. Никаких переадресаций. Главная (без префикса) на ******ском, главная оркская - с префиком ru.
Но есть одно огромное отличие. Я понимаю, что закон несовершенен и вс' будет зависеть от толкования, потому ГОТОВ заплатить штраф, если мне его начислят. А вот для Вас, когда/если придет проверяющий на один из сайтов, где Вы убедили заказчика, что всё в рамках закона - будет неприятная неожиданность... 
Ну или Вы правы. Тогда и мне не о чем переживать.

100% не важливо, як написаний закон, важливо як ви вмієте відстоювати свої права, бо закон нині недосконалий. Хоча не бачу взагалі проблеми прибрати інші мови з сайту окрім української в Україні. Маячню про "а у нас трафік в 10 раз больше на рузкам" навіть не сприймаю, купа прикладів коли після переходу все повертається в ті ж рамки що із кацапською рекламою + зараз за ру можуть і послати за мацквой в "отріцательное всплитіє" покупці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
 Поделиться

×
×
  • Создать...

Важная информация

На нашем сайте используются файлы cookie и происходит обработка некоторых персональных данных пользователей, чтобы улучшить пользовательский интерфейс. Чтобы узнать для чего и какие персональные данные мы обрабатываем перейдите по ссылке. Если Вы нажмете «Я даю согласие», это означает, что Вы понимаете и принимаете все условия, указанные в этом Уведомлении о Конфиденциальности.